Четвер, 21.09.2017, 08:02
Вітаю Вас Гість | RSS

                       Творча знахідка

Каталог файлів

Головна » Файли » Конспекти уроків » Читання 2 клас

Словом — як листом стеле, а ділом — як голками коле. Українська народна казка «Лисиця та їжак».
19.01.2013, 16:53

Тема. Словом — як листом стеле, а ділом — як голками коле. Українська народна казка «Лисиця та їжак».

Мета: вчити правильно висловлювати свої думки, характеризувати героїв казки; удосконалювати діалогічне мовлення, мотивувати необхідність жити у суспільстві за певними моральними законами.

Обладнання: таблиця «Впіймай м’яч», картки з буквами, індивідуальні картки для розширення кута зору, малюнки їжака і лисички, маски.

Хід уроку

I. Актуалізація опорних знань.

1. Слово вчителя.

              Ви сідайте всі зручненько

              І слухайте уважненько.

              А що ми будемо робити?

              А що ми будемо читати?

              Ви можете усі сказати

              Як спробуєте ребус відгадати.

Кактус’’’’ З калина ‘’’’(казка)

2. Бесіда.

- Який розділ ми опрацьовуємо?

- Який вид казок розглядаємо?

- Чим подобається вам казка?

- Хто найчастіше виступає головними героями цих казок?

3. Артикуляційні вправи.

1) Гра «Хто це любить їсти».

- Відгадайте, хто із звіряток захотів смачненько поїсти. Як цю тварину називають у казках?

• М’ясо, кістки (вовк, вовчик-братик»)

• Морква, капуста, кора, молоді пагінці (заєць, зайчик-побігайчик)

• Мед, малина (ведмідь, ведмідь-набрід)

• Мухи, комарі, мальки риб (жаба, жабка-скрекотушка)

• Корені рослин, жолуді, горіхи, черв’яки, картопля (кабан, кабан-іклан).

2) Чистомовка.

               За-за-за, за-за-за,

               Тут прив’язана коза.

               Зу-зу-зу, зу-зу-зу,

               Відв’яжу козу.

               Уз-уз-уз, уз-уз-уз,

               Я ж не боягуз.

               Ця-ця-ця, ця-ця-ця,

               Добиралась до кози хитра лисиця.

4. Фізкультхвилинка.

Гімнастика для очей.

«Маятник» — рух очей вправо, вліво.

«Стовпчик» — рух очей вгору, вниз.

«Катаємо м’ячик» — по колу вправо, вліво.


II. Мотивація навчальної діяльності.

Слово вчителя з елементами бесіди.

Сьогодні ми продовжуємо роботу над казками про тварин. А герої нашої наступної казки перед вами.

- Хто ж це?

- На уроці ми прочитаємо казку, яка так і називається «Лисиця та їжак».

- Що ви знаєте про цих тварин?

- Де і як живуть, чим живляться?


III. Опрацювання нового матеріалу.

1. Робота з текстом.

Опрацювання казки «Лисиця і їжак».

1) Слухання казки. (Учитель читає казку не до кінця, а до слів «...виводок тетеревенят пасеться»).

Учні уважно слухають і придумують кінцівку.

2) Перевірка первинного сприймання.

Бесіда.

- Хто головні дійові особи?

- Звідки йшла лисичка?

- Кого зустріла?

- Як може закінчитись казка?

2. Словникова робота.

1) Уточнення значення окремих слів.

Невдале — безрезультатне, погане.

Позирає — розглядається довкола, дивиться, заглядає.

Потупав — пішов.

Тугіше — щільніше.

Солодкими оченятами — улесливо, нещиро дивитися.

2) Вправа на розширення кута зору (за індивідуальними картками).

                   Зразок картки

          у                                    не

         від                                 піди

       овочі                              радощі

     бурчить                          праворуч

       старе                           голубонько

         іде                              пасеться

          ж                                 побіжу

                                               куди

                                                 як

(У ході читання ромбів учень охоплює поглядом ціле слово).

3. Фізкультхвилинка.

              Їжачок ішов лісочком,

              Вмить згорнувся він клубочком.

              А лисичка походила

              Й їжачка того не з’їла.

4. Робота з текстом.

Аналіз казки з елементами вибіркового читання.

Бесіда.

- Де зустрілися їжак і лисиця?

- Що зробив їжак після привітання?

- Чому згорнувся клубочком?

- Що лисиця запропонувала їжачку?

- Чи повірив їжачок їй? Чому?

- Як би ви вчинили на місці їжачка?

- Чи довіряєте ви комусь?

- Чи справді лисиця не їсть м’яса?

- Прочитайте, про що повідомив їжачок лисиці?

- А для чого він це сказав?

- Як змінився настрій лисиці?

- З чого видно, що вона дуже зраділа?

- Поясніть вислів «як і не було».

- Куди ж побігла лисичка?

- Чи правду казала лисичка їжачкові?

- Для чого був її обман?

- А їжачок був правдивим? А чому ж обманув їжачок?

- Отож, вони обоє обманули один одного. Чий обман був хижий, корисний? А чий більш схожий на хитрість?

- Хто з них виявився хитрішим?

5. Завдання учням.

1) Підготовка до діалогічного мовлення. Читання в особах.

- Як треба читати слова лисички? (З хитринкою, улесливо).

- А як треба читати слова їжачка? (Спочатку з недовірою, а потім впевнено).

- Знайдіть і прочитайте слова тільки лисички.

- Знайдіть і прочитайте слова їжачка.

- А зараз ви будете розігрувати казку «Лисиця і їжак» у передачі «В гостях у казки». (Діти надягають маски і читають в особах, без слів автора).

2) Мовно-логічне завдання.

На дошці написані слова-характеристики і прикріплені малюнки лисиці та їжака. Учні з’єднують слова із малюнками.

Слова для довідок: підступна, зла, винахідливий, розумний, безсоромна, улеслива, хитрий, кмітливий, хижа, ніжна, злий.

- Які слова не підійшли ні до кого? Кому у цій казці ви більш симпатизуєте? Чому?


IV. Підбиття підсумків уроку.

Бесіда.

- Чого навчає нас ця казка?

- Прочитайте прислів’я, правильно роз’єднавши слова.

- Чи підходить воно до казки? Про кого з героїв цей вислів?

Словомяклистомстеле, аділомякголкамиколе.

V. Домашнє завдання.

1) Виразне читання казки.

2) Намалювати ілюстрацію до казки.

Категорія: Читання 2 клас | Додав: granlud
Переглядів: 1570 | Завантажень: 5 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
Перша сходинка школяра
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0