Вівторок, 21.11.2017, 18:38
Вітаю Вас Гість | RSS

                       Творча знахідка

Каталог файлів

Головна » Файли » Конспекти уроків » Читання 2 клас

Яке частування — таке й дякування. Українська народна казка «Лисичка та журавель».
17.02.2013, 16:29
Тема. Яке частування — таке й дякування. Українська народна казка «Лисичка та журавель».
Мета: вчити дітей виділяти в тексті дійових осіб, давати їм елементарну характеристику, спостерігати за структурою і сюжетом казки, формувати навички правильного і свідомого читання мовчки та вголос; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати гостинність, порядність.
Обладнання: таблиці складів, малюнки і маски журавля і лисиці.
Хід уроку
I. Актуалізація опорних знань.
1. Артикуляційні вправи.
1) Гра «Слово навпаки».
- Я читаю слово зліва направо, а ви мені — справа наліво:
         Куж, куж, куж (жук, жук, жук).
         Жув, жув, жув (вуж, вуж, вуж).
         Риж, риж, риж (жир, жир, жир).
         Абаж, абаж, абаж (жаба, жаба, жаба).
- Який звук є у кожному слові?
2) Скоромовка.
               Жаба спала в жабуринні,
               Жук — під кущиком ожини.
3) «Розчитування». Робота за індивідуальними таблицями складів.
4) Гра «Слова граються у віднімання».
- Що залишиться, коли зробити віднімання у словах?
Жабка - жаба = ... (б)
Їжак - к = ... (їжа)
Жирафа - афа = ... (жир)
Журавель - вель = ... (жура)
II. Мотивація навчальної діяльності
1. Вправа з читання.
Читання деформованого тексту. Бесіда
- Що ви знаєте про журавля?
- Прочитайте текст про цього птаха.
Журавель
Це векийли нийраг тпах. Він ганадує лекуле. В гоньо гідов яши і дзьоб. р’яПі у ражувля ірес. Хіств, часнати говило і яши — рнічо. рилаК кінзачуються чормини напір’їми.
2. Слово вчителя.
Сьогодні ми прочитаємо казку, героєм якої є журавель. А хто друга дійова особа — здогадаєтесь, прочитавши назву казки. (Діти читають).
- Чи дружили ці тварини?
- От з цієї казки ми і дізнаємось, чому лисичка не приятелює з журавлями.
III. Опрацювання нового матеріалу.
1. Робота над текстом.
Опрацювання казки «Лисичка та журавель».
1) Читання казки вчителем. Бесіда.
- Які дійові особи у цій казці?
- Хто автор казки?
2) Словникова робота. Учитель пояснює значення незрозумілих слів.
вгощу запросини
гостину призволяйся
зазирати погордувати
навстоячки випорожнити
розгнівалася припрошує
Вгощу — пригощу, нагодую, почастую.
Призволяйся — пригощайся, їж.
Погордувати — поставитись до когось зверхньо, презирливо.
Слова читає спочатку вчитель, тоді учні хором, «ланцюжком», у прискореному темпі, окремі учні.
2. Вправи з читання з елементами бесіди.
1) Читання казки мовчки.
2) Аналіз казки з елементами вибіркового читання і бесіди.
- Подумайте, на що сподівався кожен із гостей, прийшовши до приятеля.
- Прочитайте у казці місця, де лисичка і журавель запрошують один одного до себе на гостину.
- Прочитайте, яким було частування у лисички.
- Як їла лисичка?
- А журавель?
- Прочитайте, як пригощав журавель. Про що це свідчить?
- Чим закінчилась їхня дружба?
3) Спостереження за особливостями будови казки. Робота над образними висловами.
Творча робота.
- Знайдіть зачин і кінцівку казки.
- Як по-іншому могла б початися казка?
- Подумайте, як можна подружити лисицю з журавлем?
- Поясніть вислови: «я для тебе — як для себе» (зроблю все, як собі); «узялась до страви» (почала їсти); «не гуляє: все дзьобом у глечик (не очікує, а їсть); «до смаку припала» (сподобалась).
3. Фізкультхвилинка.
               Ми по вулиці ідем,
               Гарно всі себе ведем.
               Ось і «зебра», зупинись.
               Вліво, вправо подивись.
               Вільно скрізь, машин нема.
               Йдем по «зебрі» прямо ми.
               До театру всі прийшли,
               Тихо в зал усі зайшли,
               Зайняли свої місця.
               Почалась вистава ця.
                                              Н. Хомич
4. Колективна робота.
Читання казки в особах.
- Перед тим як виступати, артисти обов’язково проводять репетиції, щоб знати, коли, хто і як говорить. Подумайте, яким голосом говорить лисичка. А яким — журавель?
1) Гра «Дочитай кінець речення».
Учитель читає початки речень, які є словами лисички, учні продовжують.
2) Гра «Знайди початок речення».
Учитель читає кінець речень, які є словами журавля, учні шукають початок.
3) Виразне читання в особах.
5. Завдання учням.
Вправа на розвиток уваги, швидкості читання.
- Якщо ж артист буде погано готуватись, неуважно читати роль, то з ним може трапитись неприємність. Послухайте виступ одного артиста і виправте усі його помилки; знайдіть у тексті ці речення і прочитайте правильно.
«Я для тебе — як для себе. Визволяйся, журавлику, визволяйся, лебедику. А лисичка як узялася до трави. Ось уже лисичка їде до журавля з гостинцем. Так-то їй журавлиний гостинець до смаку припав».
IV. Підбиття підсумків уроку.
1. Бесіда. Гра «зустріч з репортером».
- А зараз уявіть собі, що ви вийшли з театру і вас зустрів репортер. Він хоче дізнатись вашу думку про прочитане і побачене. Дайте відповіді на його запитання.
- Як пригощала лисичка журавля?
- Чи подумала вона про нього?
- А чим віддячив їй журавель?
- Від чого застерігає народ у цій казці?
- Чи були лисиця і журавель справжніми друзями?
2. Завдання учням.
Робота з прислів’ями.
- Здавна наш народ цінує дружбу, а ворожнечу засуджує. Про дружбу, товаришування складено багато прислів’їв. Зараз ми прочитаємо деякі з них. А ви подумайте, яке з них може бути заголовком до казки.
1) Читання прислів’їв, роз’єднуючи слова (з підручника).
V. Домашнє завдання.
Виразне читання казки.
Категорія: Читання 2 клас | Додав: granlud
Переглядів: 2900 | Завантажень: 6 | Рейтинг: 1.5/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
Перша сходинка школяра
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0