Понеділок, 16.07.2018, 15:15
Вітаю Вас Гість | RSS

                       Творча знахідка

Каталог файлів

Головна » Файли » Конспекти уроків » Читання 2 клас

Все добре переймай, а зла уникай. Л. Вахніна «Кордон», Г. Бойко «Ділові розмови».
05.01.2013, 22:46

Тема. Все добре переймай, а зла уникай. Л. Вахніна «Кордон», Г. Бойко «Ділові         розмови».

Мета: учити аналізувати поведінку дійових осіб, знаходити у тексті слова і вирази для характеристики головних персонажів; формувати в учнів уявлення про правильну поведінку в групі однолітків, серед однокласників, виховувати бажання наслідувати кращі зразки поведінки.

Обладнання: таблиця з деформованими словами, індивідуальні картки.

Хід уроку

 I. Актуалізація опорних знань.

1. Артикуляційні вправи.

1) Гра «Хто швидше».

- Послухайте слова і скажіть, який звук їх об’єднує: «Шум, каша, мишка, кішка, шашка, Маша».

- Я ще раз називаю кожне слово, а ви звук [ш] замініть на [с], щоб утворилось нове слово. Хто швидше? (Сум, каса, миска, кіска, Сашка, маса).

2) Мовна зарядка.

- Як шумлять дерева? (Ш-ш-ш).

- Як можна по-іншому сказати «тихо»? (Тс-с-с).

3) Гра «Впізнай звук».

- Я буду називати слова, а ви, почувши в них звук [ш], розмахуйте руками вгорі, як дерева, і промовляйте «Ш-ш-ш». Якщо чуєте звук [с], то промовляйте «Тс-с-с», приставивши палець до губ.

Шуба, школа, жаба, книжка, шафа, село, мишка, лиска, спориш.

(Гру можна проводити так, що слова буде називати учень.)

2. Вправи з читання.

1) Вправи на удосконалення техніки читання.

- Прочитати слова і знайти «зайве».

Парта, дошка, крейда, хліб.

Ручка, яблуко, пенал, книга. (Зайві хліб і яблуко).

- Чому ці слова «зайві»? Що об’єднує інші слова?

2) Творча робота.

- Роз’єднати слова, прочитати прислів’я і додати останнє слово, яке підходить.

(Якщо для дітей це завдання буде складним, можна дати варіанти відповідей: бійся, стережись, відганяй).

Здобримдружисьалихого... (стережись).

II. Перевірка домашнього завдання.

1. Бесіда.

- Із змістом якого твору перегукується прислів’я «З добрим дружись, а лихого стережись? («У новій школі»).

- Хто з дійових осіб дотримався поради?

 2. Робота з текстом.

Читання в особах.

Розповідь про дівчинку «мудру, витриману, серйозну, вдумливу».

III. Опрацювання нового матеріалу.

1. Слово вчителя.

— На сьогоднішньому уроці ми прочитаємо оповідання Лариси Вахніної «Кордон» і на прикладах героїв оповідання навчимося, як правильно поводитись в подібних ситуаціях.

2. Робота з текстом.

Опрацювання оповідання Л. Вахніної «Кордон».

1) Робота над заголовком. Учні визначають, що означає слово «кордон», — це межа, рубіж, лінія, яка щось розділяє.

2) Самостійне читання оповідання учнями.

3) Перевірка розуміння самостійного прочитаного тексту.

Бесіда.

- Як звати головних персонажів твору?

- Де відбуваються події?

- Чи були Сашко і Наталя друзями?

- Хто повівся правильно?

4) Словникова робота.

Учні пояснюють значення слів повелося, нишпорить, запасна.

Повелося — стало звичним, нишпорить — шукає, запасна — додатково взята річ. (Якщо учні не впоралися, пояснює учитель).

5) Читання тексту за логічно-завершеними частинами та аналіз прочитаного.

а) Розмова Сашка і Наталі (від початку до слів «... це кордон»).

- З чого почалось оповідання?
- Що ми дізналися про дітей?

б) «Не буду з дівчиськом сидіти!» (від слів «І повелося...» до кінця абзацу).

- Чому Сашко щоранку малював кордон?

- Чи попросив Сашко сусідку позичити ручку?

в) Від слів «А Наталя…» до «…взяв та й пише».

- Що ж зробила Наталя?

- Куди поклала запасну ручку?
- А чому «хитро» поклала?

г) Від слів «Викликала…» і до кінця.

- Що зробив Сашко, коли Наталя пішла до дошки?

- Чому Сашко витер «кордон»?

3. Бесіда з елементами вибіркового читання.

1) Характеристика дійових осіб.

- Прочитайте речення, в якому Наталя звертається до свого сусіда по парті. Про яку рису характеру це свідчить?

- Прочитайте речення про запасну ручку. Як її поклала Наталя?

- Прочитайте останнє речення. Чи хотіла Наталя, щоб парту розділяв «кордон»?

- Якою була Наталя?

- Прочитайте, як говорить із Наталею Сашко. Яким він був?

- Доведіть словами тексту, що Сашко був грубим із дівчинкою.

- Як хлопчик називав Наталю?

- Чому Сашко так ставився до Наталі? Може, вона його чимось образила?

- Як Сашко вирішив воювати з сусідкою по парті? Прочитайте.

- На яку рису характеру Сашка це вказує?

- Що допомогло Сашкові змінити свою думку про дівчинку?

- Чи відразу витер «кордон» Сашко? Прочитайте.

- Чому Сашко витирав «кордон» тихенько, коли не було Наталі?

- Чи можна зробити висновок, що Сашко визнав своє негарне ставлення до Наталі помилковим?

- Як ви гадаєте, що сказала Наталя Сашкові, коли повернулася на місце?

4. Колективна робота.

Гра «Знайди кінець».

На дошці записано прислів’я. У першому стовпчику початок прислів’я.
Завдання: прочитати другий стовпчик і з’єднати з першим так, щоб утворилося правильне речення.

               Обгороджуй себе не огорожею,                     сам не хочеш.

               Не роби другому того, чого                            а зла уникай.

               Все добре переймай,                                        а приятелями.

- Яке із записаних прислів’їв за змістом підходить до оповідання «Кордон»?

- Кого з героїв можна було б повчати ними?

5. Самостійна робота.

Опрацювання вірша Г. Бойка «Ділові розмови».

Діти читають вірш мовчки, дають чіткі відповіді на запитання, що стоять після твору.

IV. Домашнє завдання.

1. Читати в оповідання «Кордон».

2. Придумайте кінець оповідання.

Категорія: Читання 2 клас | Додав: granlud
Переглядів: 2563 | Завантажень: 5 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
Перша сходинка школяра
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0